Akademie osobnostního rozvoje
Kurzy koučinku s osobním přístupem

RSS Facebook

Nabízejte programy osobního rozvoje online. Poradím vám, jak na to

Současná situace si žádá změny a rychlé jednání. Online vzdělávací materiály z oblasti osobního rozvoje se těší čím dál větší popularitě, a to i bez ohledu na právě probíhající koronavirovou pandemii. Díky snadné dostupnosti lze přitom předpokládat, že jejich oblíbenost bude růst i nadále. Buďte připraveni a začněte svým klientům nabízet služby osobního rozvoje online.

Nastudujte si potřebné materiály

Většina tvůrců a tvůrkyň seberozvojových programů se v České republice řídí know how pro jejich tvorbu dostupným na internetu. Jedná se především o:

Velmi používaným marketingovým nástrojem je SmartSelling. Pokud tedy uvažujete, že se touto cestou při svém podnikání vydáte,  doporučuji jednotlivé informace na přiložených odkazech prozkoumat. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak nastavit podnikatelskou strategii pro období karantény a bezprostředně poté?

Nabídněte kvalitní zpracování

V současné době lze předpokládat, že online prostor je pro mnoho podnikatelů dominantní možností, jak prodávat své služby. Z tohoto důvodu můžeme očekávat, že kvantita těchto materiálů velmi brzy převýší kvalitu.

Pokud proto vsadíte na opravdu kvalitní zpracování a dáte si s celou záležitostí dost práce, získáte určitou konkurenční výhodu. Online podnikání berte jako prostředek, nikoliv jako svůj cíl. Online platforma by pro vás tedy měla fungovat jako kanál, prostřednictvím kterého můžete svoji službu dopravit ke svým zákazníkům či klientům. 

Zvažte, jaké výhody pro vás online podnikání má, a zároveň i jaká negativa se s tímto způsobem nabízení služeb pojí. A zahrňte je do své strategie. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: 7 věcí, kterými posílit svoji vůli

Zvolte správné metody

Ne všechny metodiky a nástroje z oblasti osobního rozvoje a koučinku jsou vhodné pro sdílení popisovanou online formou. Pokud totiž klient nezná souvislosti a kontext do hloubky, nebudou u něj metodicky složité nástroje, jako je NLP, se stoprocentní jistotou fungovat tak, jako při osobním koučování.

Touto formou budou fungovat:

  • nástroje pro osobní inventuru,
  • metody budování strategií a návyků,
  • nebo třeba online koučink.

Jedná se o několik oblastí, které jsou reálně schopné přinést výsledky. Myslete přitom však na to, abyste ostatním předávali jen to, co opravdu velmi dobře umíte a zvládáte. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Zažíváte neradost? Čtěte 5 tipů, jak do života opět dodat pohodu

5 tipů pro vaši úspěšnou praxi

Na závěr pro vás mám 5 doporučení pro vaši úspěšnou praxi v online podnikání:

  1. Při zpracovávání materiálů myslete na autorská práva a důsledně uvádějte zdroje.
  2. Počítejte s tím, že se jedná o časově náročný projekt, který bude vyžadovat spoustu vaší energie.
  3. Myslete na to, že méně je někdy více. V dnešní době se na nás nejrůznější informace valí ze všech stran – nechtějte proto své klienty zahltit.
  4. Stanovte si hranici mezi vaší prací a soukromým životem v online světě a tuto hranici důsledně dodržujte. 
  5. Pamatujte, že vaše zákazníky zajímá především užitečnost vašich služeb nebo produktů než vy samotní. Pokud tedy nepatříte mezi influencery s širokou základnou sledujících. 

Správně vedený koučink vždy propojuje více lidí mezi sebou samými a světem okolo nich. Dnešní doba si přitom služby koučů žádá více než kdy předtím. Myslete na to a buďte zde pro ostatní.

Přečtěte si další články ze světa osobního rozvoje

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Akademie osobnostního rozvoje s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby