Akademie osobnostního rozvoje
Kurzy koučinku s osobním přístupem

RSS Facebook

Naučte se vést rozhovor s člověkem, který se ocitl v krizi

Setkali jste se s člověkem, který se ocitl v krizi, a nevíte, jak se s ním bavit? Co takový člověk potřebuje slyšet ze všeho nejvíce? A co naopak vynechat?

Co je to krize?

Jako krize je označován stav, při kterém člověk pociťuje:

  • nerovnováhu,
  • velký stres
  • a pocit ohrožení, který člověka přerůstá.

Krize dokáže postihnout jak naši fyzickou, tak i psychickou stránku. Spíše než krátkodobý stav se přitom velmi často jedná o proces. Aby byl člověk schopen se s krizí úspěšně vypořádat, je pro něj důležité mít již nějaké zkušenosti z předchozích krizí.

Pokud totiž člověk dokázal obstát již v minulosti, dokáže se s největší pravděpodobností na své vnitřní zdroje spolehnout i nyní.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak nastavit podnikatelskou strategii pro období karantény a bezprostředně poté?

Co může být jejím spouštěčem?

Takzvané spouštěče krize můžeme rozdělit na:

  • vnější
  • a vnitřní.

Pokud vše vztáhneme na současnou koronavirovou krizi, může být vnějším spouštěčem zejména silný pocit ohrožení a zásadní změny v zaběhnuté rutině. Rovněž se může jednat o nutnost volby mezi dvěma situacemi, z nichž každou vnímáme negativně.

Oproti tomu za vnitřní spouštěč může být považována nutnost adaptace člověka na vlastní vývoj a změny, jež z celkového vývoje plynou.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Nabízejte programy osobního rozvoje online. Poradím vám, jak na to

Více se dočtete v mém novém e-booku

Zajímá vás, co člověk zažívající krizi potřebuje ze všeho nejvíce? A čemu byste se při rozhovoru s ním měli raději vyhnout?

Připravila jsem pro vás nový e-book, ve kterém se tomuto tématu věnuji podrobněji. Tento e-book je k dispozici  ZDARMA k okamžitému přečtení bez nutnosti zadávat e-mail.

[tlac obsah=“Získejte e-book hned teď“ cil=“https://www.akor.cz/wp-content/uploads/metodika-kou%C4%8Dovac%C3%ADch-rozhovor%C5%AF-s-lidmi-v-krizi.pdf“]

Pusťte si video

Při propuknutí koronavirové pandemie jsme pro vás v AKOR rovněž vytvořili video, které se věnuje tomu, jak pomoct lidem s úzkostí z aktuální situace. Pusťte si jej a načerpejte další užitečné informace.

Pracujte na svém osobním rozvoji

Chcete se neustále profesně posouvat? Vyberte si prakticky zaměřený výcvik koučinku s akreditací MŠMT a zapracujte na svém osobním rozvoji:

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Akademie osobnostního rozvoje s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby