Akademie osobnostního rozvoje
Kurzy koučinku s osobním přístupem

RSS Facebook

Chcete být v životě spokojenější? Mám pro vás 4 tipy

Svalujete vinu za své neúspěchy na druhé? Nebo se odvoláváte na nepříznivé podmínky, které vám nedovolují pociťovat štěstí? Přečtěte si mé 4 tipy, jak být v životě spokojenější.

Budoucnost vytváříme my sami

Každý jedinec je tvůrcem své vlastní budoucnosti. Všechny naše každodenní činy mají velký vliv na to, jak budeme žít v budoucnosti. Z tohoto důvodu je důležité na svých cílech pracovat a budoucnost tak utvářet. Naneštěstí však existuje mnoho lidí, kteří nemají jasno v tom, kam se chtějí dostat.

Přestaňte podléhat obětnímu postoji

Chcete ve svém životě něco změnit? V tom případě je velmi důležité, abyste nepodléhali obětnímu postoji. Příčinu svých neúspěchů proto nehledejte v ostatních, ale pouze sami v sobě. Všechno jde změnit, pokud si za tím opravdu stojíte. Vy sami jste přitom odpovědní i za své vlastní reakce.

Naštval vás v práci nadřízený? To ale není pravda. Ve skutečnosti jste jen dovolili, aby ve vás jeho chování vyvolalo pocity hněvu a zloby.

Jděte si za svým úspěchem

Četli jste někdy příběh Oprah Winfrey? Tato nesmírně vlivná žena se narodila ve velmi chudé čtvrti. Ze strany svých příbuzných si vytrpěla fyzické i sexuální násilí. Často se potýkala s ponižováním a chyběla jí gramotnost.

I přes všechny nepřízně osudu je v současné době velmi úspěšná a bohatá. A co odpovídá na otázky týkající se toho, jak to všechno dokázala? Tvrdí, že se jednoduše rozhodla. Rozhodla se, že si půjde za svým štěstím a že si vybuduje život, jaký si zaslouží.

Rozhodnete se také? 

Jak na vnitřní spokojenost? Mám pro vás 4 tipy

Pocit vnitřní spokojenosti je spojený zejména s přístupem k našemu životu. Každý z nás samozřejmě prožívá dobré i špatné události. Setkáváme se s láskou, radostí, ale i ztrátou a bolestí. Důležité je naučit se pocity nepotlačovat, důkladně je prožít, ale nezůstávat v nich zbytečně dlouho.

Každou životní krizi můžeme dříve nebo později přeměnit v událost, která symbolizuje přínos pro náš život. Jsou to právě prožité krize, díky kterým rosteme, posilujeme svůj charakter a zlepšujeme své schopnosti.

Uvědomme si proto, že neúspěchem není pád, ale pouze neschopnost se opět zvednout.

Přijměte odpovědnost za svůj život

Pokud chcete být ve svém životě opravdu spokojení, jedná se o otázku volby vašeho přístupu k životu. Přijměte proto jako první plnou odpovědnost za váš život.

Najděte rovnováhu

Vyhraďte si čas, kdy se zastavíte, vydechnete a dovolíte si být pouze sami sebou. Každý z nás si potřebuje odpočinout od veškerých rolí, v nichž každý den vystupuje.

Naučte se cítit blízkost

Třetím krokem k životní spokojenosti je naučit se opět cítit blízkost. Dovolte si sdílet svůj čas s lidmi, na kterých vám záleží.

Mějte smysl a najděte si cíl

Posledním krokem je pokrytí potřeby neustálého úsilí a směřování za nějakým cílem. Každý z nás totiž pro životní spokojenost potřebuje cítit smysl a naplnění.

Změňte svůj přístup k životu

Zajímá vás osobní rozvoj více do hloubky? Vyberte si jeden z kurzů koučinku a naučte se v praxi používat velké množství technik a postupů.

Vyberte si váš kurz

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Akademie osobnostního rozvoje s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby