Nová podoba našeho koučovacího výcviku zaměřeného na současnou praxi (s velkým důrazem na individuální rozvoj a inovace) startuje již v září 2024. Zbývají 2 volná místa → zjistěte více

FacebookLinkedIn Instagram

Jak se stát koučem

Zjistěte, co musíte splnit, abyste mohli vykonávat profesi kouče. 

K čemu slouží koučink

Správně vedený koučink slouží k tomu, aby byl člověk veden k plnému využití jeho schopností, možností a potenciálu. Koučink míří na budoucnost a nehledá kořeny problémů v minulosti. 

Co potřebujete k vykonávání profese kouče

Znalosti

Pro vykonávání profese kouče se neobejdete bez získání relevantních znalostí

Živnostenské oprávnění

Pokud chcete jako kouč podnikat, budete potřebovat živnostenské oprávnění pro volnou živnost (koučink bývá většinou vypisován do kolonky poradenství). 

Akreditace

Získání žádné konkrétní akreditace ani certifikace není pro vykonávání profese kouče v současné době předepsáno. Na druhou stranu vám toto může významně pomoci z marketingového hlediska. 


Jak si vybrat koučovací výcvik

Kvalitní praxe

Vyberte si koučovací výcvik, který klade důraz na kvalitní praxi. Dejte si pozor na to, aby vás kurz vedl k objevování sebe sama, nikoliv jen ke slepému učení jednotlivých technik. 

Připravte se na nečekané výzvy

V průběhu koučinku a při tréninku můžete narazit na nejrůznější nečekané výzvy a náročnosti. Pamatujte na to, že koučování je hluboká práce se sebou a svými klienty. Kvalitní koučovací výcvik vám vždy otevře nové možnosti.

Transové techniky

Slibuje vám kurz osvojení technik postavených na zaměřené koncentraci pozornosti? Měli byste vědět, že tyto techniky se v jejich plném potenciálu nedají naučit on-line. K jejich výuce je třeba zajistit bezpečné prostředí, osobní kontakt a praxi. 

Jasná komunikace

Při výběru koučovacího výcviku se zaměřte na ty, které nabízejí jasnou a přímou komunikaci. Vyhněte se těm, které používají obchodní manipulaci a nejrůznější kličky. Také chtějte znát cenu za kurz vždy předem.

Bezpečné prostředí

Vyžadujte, aby koučovací výcvik byl prováděn v bezpečném a důvěrném prostředí. Pro osvojení jednotlivých dovedností je důležité, abyste se cítili uvolněně, příjemně, bezpečně a opečovávaní

Kurzy, které podporují jedinečnost

Vyberte si kurz koučinku, který bere v úvahu jedinečnost každého člověka. V kvalitním koučovacím výcviku nemá co dělat soutěživost.

Sdílejte na sociálních sítích

Tipy a rady do e-mailu

Upozorníme vás na nové články

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Zjistěte více >

© Akademie osobnostního rozvoje | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby