Kurzy osobního rozvoje s otevřeným přístupem

RSS Facebook

Víte, jak dosáhnout vnitřní spokojenosti?

Potlačujete ve společnosti své emoce? Přebíháte neustále z jednoho cíle k druhému? A pociťujete vnitřní spokojenost?

Zažíváte rozdvojenou realitu?

Na sociálních sítích se často střetáváme s lidmi, kteří jsou šťastní, usměvaví a přátelští. Ve skutečnosti však všechno bývá úplně jinak. V současné době je naprosto normální, že svět touží po tom být klamán. A my chceme pochopitelně před světem obstát.

Toužíme tak být obdivováni a doufáme, že díky obdivu nás ostatní budou lépe hodnotit. Ve skutečnosti však tímto způsobem narůstá pouze velké vnitřní prázdno, pokud k sobě samému nemáme vybudován pozitivní vztah.

Potlačování emocí

S tím vším souvisí i fakt, že většina lidí západního světa umí dokonale potlačovat své vlastní emoce. Říká se totiž, že emoce například nepatří do práce, vše musíme vydržet a plakat se nehodí. Díky tomu rozhovory s našimi blízkými obvykle probíhají jen na povrchové úrovni, aniž bychom jim vlastně něco sdělili.

Většina osob se tak snaží navenek působit vyrovnaně. Ve skutečnosti se však uvnitř jejich těla odehrává velký emoční zmatek, který nedokáží identifikovat a zpracovat. V dnešní době zkrátka není cool naše pocity sdílet. Proto přibývá osob, kteří jsou "osamělí v místnosti plné lidí".

TIP: Přihlaste se na kurz Kouč  a osvojte si techniky pro zlepšení komunikačních dovedností.

Mizející obzor a teror příležitostí

Je pro vás charakteristické, že neustále přebíháte z jednoho cíle k druhému a žádnému se nedokážete naplno věnovat? A dokážete si vlastně vychutnat radost z dosažení nějakého cíle?

Pohádka O Zlaté rybce

Hlavní postavou je rybář, který jednoho dne uloví zlatou rybu. Ta mu slíbí, že když ji zase pustí, splní mu tři přání. Rybář je překvapený, že ryba umí mluvit, nicméně se na ni usměje a zase ji pustí do vody. Jakmile dorazí domů, vypráví tento zážitek své ženě. Ta se na něj však oboří, že je hloupý a nechal si ujít skvělou příležitost. Přinutí ho vrátit se zase zpátky k vodě a požádat zlatou rybku o to, aby jim dala krásný nový dům.

Rybář tak učiní, najde rybu a ta mu jeho přání splní. Ale jakmile se rybářova žena může pyšnit krásným domem, napadne ji, že by mohla mít palác. Situace se tak opakuje a rybář opět prosí zlatou rybku o palác. Ta mu přání splní. Když se tak ale stane, rybářova žena si usmyslí, že by mohla mít celé město a později i celou zemi.

Ale i když má rybářova žena celou zemi, necítí vnitřní klid. Neustále totiž přemýšlí nad tím, že mohla mít celý svět nebo dokonce celý vesmír. A tak přinutí rybáře, aby opět zlatou rybku vyhledal. Ta už mu však toto přání nesplní. Místo toho svým kouzlem způsobí, že rybář i jeho žena se opět ocitnou v té samé chudé chýši, jakou měli na začátku.

Poznáváte se v této pohádce?

V současné době se můžeme setkat s obrovským množstvím příležitostí. V dřívějších dobách bylo prakticky již od narození jasné, jakým směrem se život člověka bude ubírat. V dnešním světě jsou však možnosti nepřeberné. Spousta lidí dnes také podléhá takzvanému tlaku a teroru příležitostí. To se projevuje tím, že povrchně zkoušíme nejrůznější možnosti a přelétáme tak z jednoho cíle k druhému.

A nepomáhá nám ani svět sociálních sítích, kde každý den vidíme ideál neexistující reality. Díky tomu to vypadá, že naše žitá realita je vždy nedostatečná. Neustále se tak posouvá náš obzor a čím rychleji k němu běžíme, tím více před námi v dálce uniká.

Trend online seznamování

S tím vším souvisí třeba i současný trend online seznamování. Většina nezadaných osob disponuje profily hned na několika internetových seznamkách. Mnoho z nich tak dny tráví tím, že kontrolují, kolik je právě v jejich blízkosti potenciálních partnerů nebo partnerek.

Souběžně se zaměřují na komunikaci s velkým počtem kandidátů a kandidátek pro různou formu vztahu. A je tady i velké množství osob, které doufají, že se ta ideální druhá polovička ukáže sama od sebe. Jakmile přijde na reálnou schůzku, pravděpodobně buď ani nedorazí nebo vše nechají po schůzce nenápadně vyšumět. Říkají si totiž, že by to přeci jen nebylo ono. A možná právě za rohem čeká někdo lepší a dokonalejší.

Jste vnitřně spokojení?

Vnitřní spokojenost a pocit štěstí závisí zejména na naší volbě přístupu k životu. Vnější okolnosti se mění. Každého z nás někdy za život potká radost, láska, úspěch, ale také bolest, ztráta a smutek. Důležité však je, abychom své pocity nepotlačovali. Jakmile se něco takového stane, přijměte své pocity, odžijte je a integrujte do svého života. Naučte se také věřit v pozitivní vývoj okolností do budoucna.

Každou krizi nebo negativní zkušenost lze dříve nebo později přetransformovat v událost, která bude znamenat přínos pro náš život. Prožité krize totiž posilují náš charakter, rozšiřují obzory a zlepšují naše schopnosti. Všichni zažíváme nějaké životní pády. Ale neúspěchem není tento pád. Je to neschopnost se po takovém pádu opět zvednout.

TIP: Zapracujte na své vnitřní spokojenosti s pomocí kurzu NLP kouč, kde se naučíte mnoho užitečných technik.

4 kroky pro spokojenější život

Prvním krokem pro spokojený život je nutnost přijmout plnou odpovědnost za váš život. Druhým krokem je poté rovnováha. V dnešní době více než kdy předtím potřebujeme čas na to se zastavit, vydechnout a být jen sami sebou. Je třeba si čas od času odpočinout od všech masek a rolí a být tak jen takoví, jací jsme uvnitř.

Dalším potřebným krok symbolizuje naučit se opět cítit blízkost a mít schopnost sdílet. A posledním neméně důležitým prvkem naší vnitřní spokojenosti je pokrytí potřeby neustálého úsilí a směřování za nějakým cílem.

Dovolte si být ve svém životě odvážní a opusťte nerealistická očekávání. Nehledejte nějaké zaručené recepty. Vše, co ke svému spokojenému životu potřebujete, máte k dispozici.

Změňte svůj život k lepšímu

Naučte se, jak změnit přístup k řešení vašich životních výzev. Přihlaste se na koučovací kurz a osvojte si komunikační dovednosti a užitečné NLP techniky.

Zjistěte více informací o kurzech koučinku

Nebo byste rádi odhalili váš skrytý talent? V tom případě nezmeškejte jednodenní kurz Osobní talent.

Zjistěte více informací o kurzu

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Akademie osobnostního rozvoje s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby