Kurzy osobního rozvoje s otevřeným přístupem

RSS Google+ Facebook

Ovládněte kouzlo charismatické komunikace

Chcete na své okolí působit charismatickým dojmem? Chcete se naučit komunikovat s druhými tak, aby toužili po vaší společnosti a uznání? Mám pro vás několik tipů.

Budujte své charisma

Ač se to nemusí zdát reálné, s charismatickým chováním se nerodíme. Právě naopak, můžeme se jej v průběhu našeho života naučit. A tím získat i klíč k úspěchu. Jen se zkuste vžít do následující situace. Představte si, že vždy, když přijdete do společnosti, lidé si vás okamžitě všimnou. Budou dychtiví po vašich názorech a uznání. A vy, pokud budete chtít, zůstanete bez povšimnutí.

Charismatickému jednání, které je založeno na soustředěné vědomé pozornosti, se může naučit každý člověk. Tento druh charisma je postaven na třech pilířích:

 • Soustředěné přítomnosti
 • Vřelosti
 • Schopnosti

Změna začíná v hlavě

Pokud chcete na své okolí působit jako charismatický člověk, zaměřte se především na změnu ve své hlavě. Tělo totiž vždy dělá to, čemu hlava věří. Pokud nabudete přesvědčení, že jste okouzlující, skvělý a šarmantní člověk, vaše tělo se podle toho zachová. V tomto konkrétním případě se tak vzpřímí celkové držení těla, budete se pyšnit ráznější a sebevědomější gestikulací a váš pohled se upře přímo do očí druhého člověka. Pamatujte na to, že naše mysl nedokáže rozeznat představu, vzpomínku a přítomnou realitu. Stačí proto charisma navodit ve své mysli. Díky tomu budete působit charismatickým dojmem i na své okolí.

TIP: Pracujte na svém osobním rozvoji. Přihlaste se na kurz Kouč  a osvojte si zajímavé poznatky z duševního rozvoje.

Trénujte své charisma pravidelně

Vědomé soustředěné pozornosti a tím i pěstování vlastního charismatického stylu je pochopitelně třeba se pravidelně věnovat. Při komunikaci s druhými se řiďte následujícími body:

 • Věnujte druhému pozornost při vedení rozhovoru
 • Dívejte se druhému člověku do očí
 • Dávejte si pozor na to, abyste při rozhovoru nejen sami vyprávěli, ale také se vyptávali druhého na podrobnosti
 • Čas od času můžete zcela opustit původní téma rozhovoru a věnovat se pouze tomu, co zajímá druhého

Charisma v práci

Pokud máte práci, při které je vaší povinností vést lidi, měli byste na ně rovněž působit charismaticky. V prvé řadě přijměte fakt, že jste:

 • To, co si myslíte
 • To, co cítíte
 • To, v co věříte

Uvědomte si také, že každý člověk je individuální a originální. Každý z nás svět vnímá jiným způsobem. Každý člověk se dokáže změnit jen sám od sebe, nikdy jej nemůže změnit někdo druhý. Každý z nás nese odpovědnost sám za sebe. Pamatujte na to, že důvěra je základem charismatické komunikace. Všichni víme, co je pro každého z nás nejlepší a všichni také potřebujeme získávat uznání.

Postavte své charisma na soustředěné pozornosti

 • Chcete na své okolí působit rozvážně? V tom případě se vyhýbejte horlivému přitakávání a používání slovní vaty (ehm, jistě, jako, prostě atd.).
 • Dále myslete na to, abyste uhlídali své projevy neklidu. Podupáváte si často nohou? Poklepáváte tužkou? Chodíte sem a tam? Toto chování rozhodně omezte.
 • Pokud chcete ovlivnit celou skupinu, zaměřte se na každého jednotlivce zvlášť.
 • Čeká vás důležitá prezentace před velkým množstvím diváků? Nebuďte nervózní. Věnujte jim pozornost, vyprávějte barvité příběhy a především udržujte oční kontakt.

A jaké charisma máte vy?

Chcete se v charismatické komunikaci zdokonalit? Chcete se naučit zajímavé techniky pro koučování ostatních? Přihlaste se na kurz koučinku a změňte svůj život.

Zjistěte o kurzech koučinku více

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Akademie osobnostního rozvoje s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby