Kurzy osobního rozvoje s otevřeným přístupem

RSS Facebook

Odhalte svůj osobní talent

Máte představu o tom, v čem spočívá váš talent? V čem jste jedineční a odlišujete se od ostatních? V tomto článku se dozvíte, jak svůj skrytý talent odhalit a jak s ním následně pracovat.

Jaký je váš talent

Když se někoho zeptáte, jaký je jeho talent, setkáte se velmi často s následujícími odpověďmi: „Mám talent na problémy/potíže v životě.“ nebo „Nemám talent/žádný mě nenapadá.“ V České republice bohužel často najdeme osoby, které si libují v diagnostice toho, co jim nejde, neumí a je v jejich životě špatně.

Jen málokdo dokáže v naší s hrdostí a pokorou říct, v čem vyniká a co je jeho talent. A to je obrovská škoda.

Potenciál v dětství

Velké množství osob se v dětství i dospělosti zaměřuje na to, co jim nejde a snaží se to poznat. Soustředí se na to, co jim dělá potíže, snaží se to změnit a pochopit. Často se tak věnují takovým věcem, které jim nepřináší radost ani naplnění.

Mnoho z vás se možná pozná v následujících příkladech z dětství. A pokud ne vy osobně, někdo z vašeho okolí jistě ano. Představte si, že vám jde matematika a zajímáte se o ni. Rodiče nebo učitelé vás však nemotivují k rozvíjení znalostí v této oblasti. Na místo toho vás motivují k učení například seznamu spisovatelů určitých literárních děl, které vám však vůbec nejde. Protože se nemusíte učit matematiku, získáváte tak čas a prostor pro učení se do dalších předmětů.

Nebo druhý příklad. Dělá vám problémy fyzika a nerozumíte ji. Místo toho, abyste se více věnovali nějakému cizímu jazyku, který vám jde, budou vás ostatní pohánět k tomu, abyste se fyzice věnovali s desetinásobným úsilím. Na úkor cizího jazyku.

Pokud ke zmíněné situaci dochází opakovaně, dítě si perfektně zakonzervuje vzorec pro nevybočování z řady. A to se v dospělosti projeví tím, že raději děláme to, co nás nenaplňuje. A to, co nám jde, bereme jako samozřejmost a nadále již nerozvíjíme.

TIP: Chcete pracovat na svém osobním rozvoji? Pomoci vám s tím může kurz Kouč, na kterém se naučíte v praxi využívat obrovské množství technik.

Zjistěte, na co máte talent právě vy

Myslíte si, že talent symbolizuje výsadu jen několika málo vyvolených? To se ovšem pletete. Mozart, Jágr nebo třeba Einstein se nenarodili jiní než ostatní. Klíčem k jejich úspěchu bylo obrovské množství vynaloženého času pro to, pro co se sami zapálili

 • Tak například Mozart ve věku pouhých šesti let měl za sebou přibližně 6 000 hodin intenzivního cvičení se svým hudebně založeným otcem.
 • Jaromír Jágr zase při hokeji vždy trénoval mnohem více než jeho vrstevníci.
 • A Einstein se zase od raného dětství věnoval stavbě fyzikálních modelů a mechanických řešení.

Pokud chcete najít talent u svých dětí, zaměřte se na ty činnosti, při kterých ztrácejí pojem o čase. A právě u takových aktivit je podporujte a dopřejte jim je.

Položte si několik otázek

Pro zkoumání svého osobního talentu je třeba zodpovědět si několik otázek. Zeptejte se sami sebe:

 • V čem vy sami ztrácíte pojem o čase?
 • Jaké činnosti jste schopni věnovat váš čas?
 • Co vám jde jednoduše?
 • Čemu se věnujete již dlouho?
 • Při jaké činnosti jste ochotni dělat chyby, bez kterých se nemůžete posunout dále?
 • Co vás naplňovalo v dětství?
 • Jak jste si nejraději hráli?
 • Jakou aktivitu vám nevadí dělat zadarmo?

Odpovědi na tyto otázky vás již navedou k vašemu talentu. Myslete na to, že je však třeba se mu aktivně věnovat a své dovednosti neustále rozvíjet.

Změňte svůj život

Absolvujte můj jednodenní kurz Osobní talent. Právě na něm odhalíte svůj vlastní talent a jedinečnost. Naučte se využívat svůj potenciál na maximum.

Zjistěte o tomto kurz více

Zažijte fascinující proměnu svého života během kurzu Posilovna mysli. Rozšíříte si své možnosti a naučíte se spoustu technik z oblasti osobního rozvoje.

Zjistěte o tomto kurz více

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Akademie osobnostního rozvoje s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby